Седмицата на акулите завладява Discovery Channel от 25-ти август с рекорден брой премиери

Свързани новини

25.08.2014 11:57 0 | Прочетена (12525)

Това лято готви едно незабравимо телевизионно събитие, което не бива да бъде изпускано. „Седмицата на акулите” завладява Discovery Channel от 25-ти август за серия от поредици, посветени на акулите.
В България „Седмицата на акулите“ пристига с голяма доза екшън и с най-голям брой премиерни заглавия, излъчвани до сега. От 25-ти август всяка вечер в продължение на една седмица между 22:00 ч. и 24:00 ч. зрителите ще могат да проследят серия от тематични предавания, посветени на съществата, които пораждат страх у всеки. Успоредно с Discovery Channel през септември и Animal Planet е подготвил вълнуващи поредици от света на акулите в „Месеца на акулите”. Програмата започва от  1-ви септември от 21:05 ч. за всички любопитни фенове на хищните риби.
Миналата година „Седмицата на акулите” разби всички рекорди в телевизионната историята на САЩ и се превърна в най-гледаната серия от предавания (сред зрителите между 18 и 49 години), събирайки над 50 млн. зрители пред екраните. Поредицата бе обявена за най-успешното телевизионно събитие в социалните медии до сега в САЩ. Над 4.3 млн. @SharkWeek споменавания в Tweeter, около 3.4 млн. видео стриймове на сайта discovery.com и над 21.8 млн. души, обсъждащи #SharkWeek във Фейсбук. През тази година предаванията, посветени на акулите, се пренасят в България, за да продължат да насърчават разгорещените дискусии сред любителите на най-големите хищни риби. Специално създадена секция във Фейсбук страницата на Discovery Networks България и още много изненади ще задоволят апетита на родните фенове за любопитна информация за страховитите морски създания. Промоционално видео, посветено на „Седмицата на акулите” по Discovery Channel разкрива за българските зрители забавния дух на програмата с начало 25-ти август: http://youtu.be/KyjuonrNhms.
Гладните за вълнуващи преживявания фенове на Discovery Channel трябва да се подготвят да бъдат пометени от изумителните, опасни и мистериозни програми, сред които са:
Понеделник, 25 август, от 22:00 ч.
„Челюсти във въздуха“ дефинира разбиранията ни за голямата бяла акула и се превърна в едно от емблематичните предавания в рамките на „Седмицата на акулите“. В „Челюсти във въздуха: яростни пeрки“ продуцентът на научно-популярни предавания Джеф Кър и неговият екип се завръщат, използвайки невероятни нови камери и хай тек джаджи за подводни снимки, за да открият изчезналата мега-акула Колос.
Понеделник, 25 август, от 23:00 ч.
„Измъкване от челюстите“ включва истински кадри от нападения на акули. Те са заснети от свидетели, които са видели как хора се срещат очи в очи с кръвожадните морски обитатели. Оцелелите след нападенията разказват своите смразяващи истории. Историите включват Шанън Айнсли, която три пъти в живота си се е срещала с голямата бяла акула. Медицинската сестра Никол Мур, която губи ръката си вследствие на нападение на акула докато е на почивка в Мексико. Тя успява да спаси собствения си живот, като дава инструкции на останалите почиващи на плажа как да й окажат първа помощ. Австралийският военен водолаз Пол Де Гелдер оцелява след като прилага знанията си като гмуркач и те му помагат да се измъкне от акула, която му отхапва както крака, така и ръката.    

Вторник, 26 август, от 22:00 ч.  
„Подводница сред акули” изследва легендата за „Подводница“ – огромна бяла акула, обитаваща бреговете на Южна Африка. Този 9-метров хищник е една от най-големите бели акули в света. Местните обитатели смятат, че именно тази акула е виновна за многобройни смъртоносни атаки, но същевременно никой не я е виждал. Поредицата се втурва в издирване на доказателства за съществуването й и задава въпроса дали „Подводницата“ наистина съществува.

Сряда, 27 август, от 22:00 ч.
В „Акули пред камерата” морският биолог Грег Скомал и неговият екип пътуват до отдалечения тихоокеански остров Гуадалупе. Именно това е мястото, което се смята за дом на някои от най-големите бели акули в света. Мисията на екипа е да заснеме как акулите ловуват тюлени, тежки по над два тона.

Сряда, 27 август, от 23:00 ч.
 „Чудовищна акула” преследва легендата акула чук, която се вярва, че обикаля бреговете на Флорида през последните 60 години. Екип от изследователи и рибари се впускат в приключение, за да разплетат мистерията и да установят дали легендата е истина.
 
Четвъртък, 28 август, от 22:00 ч.  
„Големият бял сериен убиец”  
Продуцентът Джеф Кър се отправя на пътешествие, за да разплете мистериите около две нападения на акули с фатален край. И двете смъртоносни срещи са се случили в близост до военна база в Калифорния. Доказателствата, които открива, му помагат да разбере дали един и същ хищник е отговорен за двете нападения.

Четвъртък, 28 август, от 23:00 ч.  
„Леговището на мега акулата” проследява акула-експертите Джеф Кър и Анди Касагранде в тяхното пътуване до Нова Зеландия. Там те се отправят на мисия в преследване на 6 метрова голяма бяла акула. Морският хищник е познат сред маорите като „Властелинът на акулите“. Двамата водещи ще рискуват всичко, за да се срещнат с мега акулата по крайбрежието на Нова Зеландия.

Петък, 29 август, от 22:00 ч.  
„Зомби-акули” изследва състоянието на парализа, което някои акули могат да достигнат. Учените изучават този феномен от години, но актуални наблюдения показват, че и някои китове могат да изпадат в това състояние. Професионалният гмуркач Ели Мартинес тръгва по следите на тази теория и изследва явлението под вода.
Петък, 29 август, от 22:00 ч.  
В продължение на години д-р Майкъл Домайер обикаля Тихия океан с надеждата да разбули една от най-големите мистерии в света на акулите: мястото, на което се размножават големите бели акули. През 2013 г. той се доближава до целта си, като локализира бременна женска. В „Челюсти: раждането“ той се връща във водата, за да проследи пътуването на женската акула и да бъде първият човек, който ще заснеме раждането на голямата бяла акула.

Събота, 30 август, от 22:00 ч.  
„Измъкване от челюсти 2” е специален епизод, посветен на истории за нападения от акули, разказани от хората, оцелели атаките. Потапяме се в смразяващите разкази, благодарение на интервюта и документални кадри и заедно с водещия разследваме защо се е стигнало до нападенията и как жертвите са успели да се спасят.
Събота, 30 август, от 23:00 ч.  
Хаваи се смята за спокойна ваканционна дестинация, но актуалните нападения на акули по бреговете на острова превръщат района в гореща точка. Хавайската сърф легенда Кала Алекзандър познава водите около Хаваи по-добре от всеки друг и се надява да разбере причините зад внезапните нападения на акули. Какво е научил ще стане ясно в предаването „Нашествието на акулите”.
 
Неделя, 31 август, от 22:00 ч.  
„Най-доброто от „Седмицата на акулите“ представя смесица от невероятни кадри на най-опасния хищник в света. Предаването включва най-добрите моменти от "Седмицата на акулите" от 2014 г.
Неделя, 31 август, от 23:00 ч.  
Рибарски плавателен съд е нападнат от морски хищник в близост до бреговете на Южна Африка през април 2013 г. Всички на борда загиват. Телевизионен екип се присъединява към морския биолог Колин Дрейк докато той се опитва да установи кой хищник е отговорен за случилото се. „Мегалодон: нови доказателства” показва шокиращи нови доказателства и интервюта.   

Ето и10 начина, по които акулите биха помогнали на хората

1. Характерната форма на акулите ни помага да строим по-добри автомобили. През 2005 г. известна марка автомобили се обръща към природата и създава първата в света „бионична” кола. Тя използва аеродинамичната форма на акулите, което я превръща в един от най-бързите автомобили за класа си.

2. Благодарение на акулите можем да подобрим сетивата си. Те виждат в почти непрогледна тъмнина, надушват миризми от километри и усещат дори най-далечните вибрации във водата. Анализирането на сетивата на най-големите риби би могло да помогне да разберем повече за собствените ни способности.

3. Бързото лечение на опасни инфекции и болести може да стане с помощта на химикала скваламин, които се синтезира в черния дроб на акулите. Той убива бактериални и вирусни микроби и в някои случаи може да намали развитието на туморни образувания.

4. Почистването на океаните също е сред жизненоважните ползи на големите риби. Много от тях консумират мъртви и умиращи животни и растения и по този начин поддържат океаните чисти.

5. Акулите притежават удивителна електрическа чувствителност. Резултатите от изследването на органите на големите риби, снабдени с електро рецептори, биха ни помогнали за по-добрата навигация на самолети и кораби.

6. Хищните риби помагат за филтрирането на водата. Някои акули функционират като своеобразни филтри, защото консумират големи количества зоопланктон. Това помага за пречистването на водата и премахване на вредния цъфтеж на водораслите.

7. Перките и характерната форма на акулите чук са вдъхновили високотехнологичните адаптации на крилата и реактивните тела на някои самолети.

8. Акулите имат силно развита имунна система. Изследването им може да доведе до превантивно лечение на някои от най-смъртоносните заболявания.

9. Най-големите риби консумират скатове и други естествени хищници на миди, раци и омари. Намаляването на популацията на акулите води до изчезването на ракообразните.

10. Като най-древните гръбначни същества, изследването на акулите може да даде информация за произхода и еволюцията на всички гръбначни видове, включително и хората.

Facebook Сподели във facebook.com

Коментари

Няма коментари към тази новина !

econews.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.






Приятели: слава бг | 19min |