Зеленото WWF с офшорен офис в Панама
Швейцарската компания WWF (Световен фонд за дивата природа) е замесена в офшорен бизнес. Зеленото международно НПО дори не се крие и на сайта си гордо е обявило дъщерните си офиси в зоните и дълга редица клиенти, регистрирани в места, наричани данъчен рай, предава Труд. Излиза, че най-големите борци в България срещу офшорни компании са не само регистрирани в офшорна зона, но и работят с офшорни бизнеси. С годишни приходи от над 600 милиона евро, WWF е регистрирала офиси в редица екзотични дестинации като Панама, Хонконг, Сингапур и др. В повечето от тях няма почти никаква дейност. Възможно е да е осигурен по този начин параван за легитимация при разпределянето на парични потоци към подизпълнители, които не желаят да фигурират с истинските си имена.
Странните позиции на природозащитниците са допълнително засилени от мощния им бизнес с огромни корпорации, регистрирани в офшорни зони. Например WWF се е похвалила с 3 водещи частни партньорства, от които две са корпорации с офшорни регистрации - Кока Кола (Делауеър), Домтар (Квебек) и Кралските карибски круизи (Либерия).
От списъка на корпоративните клиенти на зелената офшорка WWF става ясно, че НПО-то е имало 19 бизнес партньори за последната година, от които 10 са офшорни корпорации. Българският клон WWF е сред най-големите противници на офшорните регистрации, докато самото WWF е с клонове в офшорни зони като Панама, Хонконг, Сингапур, Гватемала, Мавриций, Сейшелите и чрез еко партньорства изпира до зелено репутациите на многобройни офшорни корпорации.
Коментари
Толерира се използването на кирилица.
13.01.2023 23:02
Нека роботът ви донесе пари, докато си почивате. https://omime.worldnews.biz.pl/omime
13.01.2023 14:54
Това е най-доброто време за стартиране на робота, за да получите повече пари. https://omime.worldnews.biz.pl/omime
13.01.2023 09:47
Още ли не си милионер? Финансовият робот ще ви направи него! https://omime.worldnews.biz.pl/omime
13.01.2023 01:48
Няма нужда да работиш повече. Просто пуснете робота. https://omime.worldnews.biz.pl/omime
12.01.2023 17:53
Пари ли ти трябват? Лесно ли се стига до тук? https://omime.worldnews.biz.pl/omime