Гл. архитектка на Терзиев ще застроява Витоша: Топеколог

Гл. архитектка на Терзиев ще застроява Витоша: Топеколог

Свързани новини

22.07.2025 10:30 0 | Прочетена (53)


Главният архитект на София е предложила на общинския съвет да възложи проверка на имоти в парка Витоша, позовавайки се на един доклад от фирма Пролес - автор на неприетия от 2014 г. план за управление на природния парк. В него фирмата немотивирано е развила идеи как много имоти по ръба на парка трябва да бъдат изключени от защитената територия и да се предоставят за застрояване.   Всичко това е представено под формата "и извършване на проверка на проблемни имоти
в контактната територия на Природен парк „Витоша“. Проблемни единствено защото в тях не може да се строи. 

Любопитно  ми е защо общинската администрация натиска да се инвестират публични средства в изследване кои имоти могат да бъдат изключени от парка и дали това е част от новата визия за Витоша? Досега границите на парка спираха пълзенето на строежите в планината и като вдигнем границите нагоре ще има място и за нови строежи.

Друго интересно е, че това предложение върви в пакет с друго - общинския съвет да отмени свое решение от 2023г, в което се одобрява ПУП за зелена площ. 

Това отношение ми говори, че скоро тези дето обичаме Витоша ще трябва  да го докажем.

Тома Белев, зам.-екоминистър при К.Петков, екс общ.съветник ДБ

Facebook Сподели във facebook.com

Коментари

Няма коментари към тази новина !

econews.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.






Приятели: слава бг | 19min |